Single Blog

Ashwagandha – indyjski żeń-szeń

Ashwagandha, egzotyczne zioło indyjskie, posiadające właściwości uśmierzające stres, porównywalne do silnych leków stosowanych w leczeniu depresji i lęku.  Dodatkowo doskonale działa  ochronnie na układ nerwowy, a także może być obiecującą alternatywą leczenia różnych chorób zwyrodnieniowych, takich jak choroba Alzheimera i choroba Parkinsona. Ma silne właściwości przeciwutleniające i niszczy wolne rodniki, które wpływają na proces starzenia organizmu i powodują  wiele stanów chorobowych.

 

Należy do tej samej rodziny, co pomidor. Posiada owalne liście i żółte kwiaty, w których powstają czerwone owoce o wielkości rodzynek. Pochodzi z suchych regionów Indii, północnej Afryki i Bliskiego Wschodu, natomiast obecnie uprawiana jest również w bardziej łagodnym klimacie.

 

Ashwagandha zawiera wiele użytecznych leczniczych związków chemicznych , w tym laktony, alkaloidy, cholinę, kwasy tłuszczowe, aminokwasy, oraz różne cukry.

 

Niektóre kluczowe przykłady leczenia Ashwagandha to:

– ochrona układu odpornościowego

– pomoc w zwalczaniu stresu

– poprawa koncentacji

– zmniejszenie lęku i depresji bez powodowania senności

– zmniejszenie degeneracji komórek mózgowych

– stabilizacja poziomu cukru we krwi

– pomoc w obniżeniu poziomu cholesterolu

– działanie przeciwzapalnie

– pomoc w zwalczaniu malarii

 

Każdego dnia potrzebujemy niezbędnych witamin, minerałów i innych składników odżywczych, aby utrzymać równowagę naszego organizmu. Przyjmowanie suplementu Ashwagandha jest bardzo skutecznym sposobem na stworzenie tej równowagi. Zazwyczaj spożywa się ją w postaci kapsułek. Typowa zalecana dawka wynosi 600 do 1000 mg dwa razy dziennie. Suplement nie jest zalecany dla kobiet w ciąży, i tak jak przed zażyciem każdego leku, należy skonsultować to wcześniej ze specjalistą.

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017