– TESTY NUTRIGENETYCZNE

Człowiek rodzi się z zespołem genów; jedne z nich warunkują podatność na choroby, a inne przed nimi chronią.
Sztuka polega na tym, by pobudzać te drugie. Teraz jest to możliwe dzięki testom GENO | DIET i ich interpretacji wykonanej przez specjalistów.

GENO | DIET to narzędzie pozwalające stworzyć spersonalizowany plan żywieniowy i ułożyć zdrową dietę na podstawie różnorodnych informacji zapisanych w naszym kodzie genetycznym, a także dzięki analizie wzajemnego wpływu genów na siebie. Kod ten oraz relacje genów są unikalne dla każdego człowieka.

 • Dostosowana do indywidualnych potrzeb organizmu genodieta – jest ważnym ogniwem procesu żywienia. Na jej podstawie można dodatkowo stworzyć program aktywności fizycznej, adekwatny do konkretnych potrzeb każdego z nas.
  Jedno proste badanie – pobranie DNA poprzez potarcie patyczkiem wymazowym wewnętrznych stron policzków przynosi bezcenne informacje.

„Jak skutecznie schudnąć” – to pytanie zadajemy sobie bardzo często. Stosowana przez nas dieta na odchudzanie nie przynosi pożądanych rezultatów lub szybko prowadzi do efektu jo-jo. Jakie diety stosować, by odchudzanie było nie tylko szybkie ale przede wszystkim skuteczne? Podstawą do osiągnięcia i utrzymania odpowiedniej masy ciała jest zdrowa dieta dopasowana odpowiednio do indywidualnego planu żywieniowego konkretnej osoby.

Wiele osób pozostaje szczupłych niezależnie od tego, co jedzą, ani w jakich ilościach. Z kolei inni jedząc te same produkty spożywcze, błyskawicznie przybierają na wadze. To dlatego, że każda jednostka posiada unikalną sekwencję genów, które reagują w różny sposób na te same bodźce.

Z wyników badań nad określonymi wariantami genetycznymi wynika, że można odkryć indywidualne zapotrzebowanie danej jednostki na ilość tłuszczów, węglowodanów oraz innych składników odżywczych.

GENODIET SLIM identyfikując różne warianty kodu DNA, które wpływają na naszą zdolność przetwarzania tłuszczów i cukrów, pozwala na wykrycie produktów spożywczych sprzyjających osiągnięciu optymalnej wagi. To umożliwia ułożenie planu odżywiania dopasowanego do indywidualnych wyników, który pomoże utrzymać odpowiednią dla naszego organizmu masę ciała.

Specyficzne typy genomu zidentyfikowane przez GENODIET SLIM, pozwalają na wyróżnienie 6 obszarów, określanych jako „profile dietetyczne”. Diety skomponowane w oparciu o tę wiedzę są niezastąpione nie tylko, jako skuteczne diety na odchudzanie, ale również gdy chcemy przybrać na wadze, by osiągnąć i utrzymać odpowiednią masę ciała:

 • METABOLIZM LIPIDÓW JEST WYŻSZY NIŻ METABOLIZM WĘGLOWODANÓW, JEDNAK OBECNOŚĆ PEWNYCH GENÓW, OZNACZA, ŻE TRZEBA MIEĆ NA UWADZE DOBRE TŁUSZCZE.
 • METABOLIZM WĘGLOWODANÓW JEST GORSZY NIŻ METABOLIZM LIPIDÓW, DLATEGO WARTO ZMNIEJSZYĆ ICH SPOŻYCIE NA RZECZ TŁUSZCZÓW, GDYŻ TE SĄ LEPIEJ PRZYSWAJALNE PRZEZ ORGANIZM.
 • UTRACIE WAGI SPRZYJA TUTAJ ZMNIEJSZONE SPOŻYCIE WĘGLOWODANÓW. WARTO ZA TO SIĘGNĄĆ PO TŁUSZCZE JEDNONASYCONE (MUFA).
 • OSOBY Z TYM GENOTYPEM POWINNY UNIKAĆ W POŻYWIENIU TŁUSZCZÓW NASYCONYCH, GDYŻ TE NIE TYLKO SPRZYJAJĄ TYCIU, ALE TEŻ POWODUJĄ WZROST POZIOMU CHOLESTEROLU.
 • JEDNOSTKI O TYM PROFILU DIETETYCZNYM LEPIEJ RADZĄ SOBIE Z WĘGLOWODANAMI NIŻ Z TŁUSZCZAMI, DLATEGO POWINNY UNIKAĆ PRODUKTÓW BOGATYCH W TŁUSZCZE.
 • TE OSOBY SĄ MNIEJ WRAŻLIWE NA TŁUSZCZE, ALE BARDZIEJ WRAŻLIWE NA WĘGLOWODANY, O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ PRZY USTALANIU PLANU UTRATY WAGI.

Zdrowa dieta i świadome odżywianie to niezwykle istotny element w życiu każdego człowieka. Dlaczego? Bo wybierając odpowiednie składniki możemy wspomóc prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu i stylu życia… lub mu zaszkodzić.

Test GENODIET HEALTH biorąc pod uwagę nasz genotyp, pomoże określić, które składniki odżywcze są nam potrzebne najbardziej, a których powinniśmy unikać. Test analizuje geny zaangażowane w metabolizm cholesterolu, kwas foliowego, homocysteiny, witaminy D oraz uczestniczące w procesie detoksykacji. To pozwala na ustalenie indywidualnej zdrowej diety, która pozwoli nam w przyszłości uniknąć wielu chorób. Dzięki wiedzy uzyskanej za pomocą tego testu, można opracować dietę oraz styl życia odpowiedni dla genotypu danej osoby.

Nietolerancja pokarmowa to problem, który dotyka wielu osób. Okazuje się, że nadwrażliwość na wybrane produkty spożywcze jest związana z pewnymi predyspozycjami genetycznymi. Test GENODIET SENSOR pozwala zidentyfikować nietolerancję wywołaną mutacjami genetycznymi kodu DNA, które wpływają na metabolizm poszczególnych substancji odżywczych.

Odkryto, że nietolerancja pewnych składników znajdujących się w żywności, ma podłoże genetyczne i towarzyszy danej osobie przez całe życie. Test GENODIET SENSOR umożliwia wykrycie tych składników, a także opracowanie zdrowej diety odpowiedniej dla osób ze skłonnością do nadwrażliwości. Jest to niezwykle ważne, gdyż w przeciwnym wypadku, długotrwała nietolerancja danego produktu może zapoczątkować poważniejsze problemy zdrowotne.

Test GENODIET SENSOR pozwala zdiagnozować nadwrażliwość pokarmową na popularne składniki odżywcze takie, jak: laktoza, gluten, sól i kofeina. To właśnie one mogą być przyczyną niewłaściwego funkcjonowania organizmu i problemów ze zdrowiem. Odpowiedni plan odżywiania jest w stanie temu zapobiec.

DLACZEGO GENO | DIET JEST OPTYMALNYM ROZWIĄZANIEM DLA CIEBIE

To prestiż, bezpieczeństwo, pomoc w skutecznym, szybkim odchudzaniu oraz leczeniu otyłości u dzieci i dorosłych, najwyższy poziom nauki, precyzyjne porady dla konkretnego genotypu:

 • Wykorzystanie know-how wybitnych europejskich naukowców,
 • Testy i konsultacje wykonywane w elitarnym laboratorium biologii molekularnej NGB , które posiada najwyższej klasy atesty i certyfikaty Unii Europejskiej (także dotyczące bezpieczeństwa danych osobowych!),
 • Laboratorium NGB jest na liście najlepszych firm badawczych biotechnologicznych Włoch (raport Ernst& Young),
 • Spin-off Uniwersytet w Ferrarze z wielkim zapleczem wiedzy i badań naukowych z całego świata,
 • Materiał genetyczny do testu może być pobrany w obecności dietetyka lub lekarza i jest przesyłany do DF Medica kurierem, z którym są podpisane umowy zapewniające maksymalne możliwe bezpieczeństwo (nie jest to wysyłanie „w ciemno” najbardziej osobistych danych np. w miejsce znane tylko z internetu a mieszczące się na innym kontynencie),
 • DNA pobierane jest z nabłonka a nie śliny (ślina nie gwarantuje takiej jakości materiału do badania),
 • Za bezpieczeństwo danych osobowych odpowiadają konkretne osoby w DF Medica, które gwarantują, że nie są one sprzedawane ani udostępniane komukolwiek (próbki zwierające DNA są po badaniu niszczone),
 • Formę dostarczenia raportu można ustalić indywidualnie,
 • Dietetyk lub lekarz otrzymuje gotowy raport zawierający konsultacje i porady oparte na wiedzy genetyków, fizjologów żywienia, lekarzy i wielu innych naukowców poparte licznymi badaniami naukowymi, a nie tylko trudne do odczytania i przeanalizowania dane matematyczne.
Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017