Single Blog

Zmiana nawyków – dlaczego to jest podstawą udanej diety?

Życie każdego z nas składa się z nawyków – dobrych i złych. Łatwo przystosowujemy się do ustalonych procedur i często wpadamy w rutynę, a kiedy coś już nawykiem się stanie, to ciężko to zmienić. Wiele wiemy o takich nawykach jak obgryzanie paznokci, bawienie się włosami, palenie papierosów, ale przecież doskonale wiemy, że równie dobrze można uzależnić się od niezdrowego jedzenia. Kupowanie tej samej żywności każdego tygodnia jest normalną rutyną, która może stać się uzależnieniem – a z tym trzeba walczyć! Jak każde przyzwyczajenie, nawyk niezdrowego jedzenia też wymaga wysiłku żeby go przezwyciężyć.

 

Aby skutecznie wprowadzić zmiany w swoim życiu należy się skupić na trzech aspektach .

– wewnętrznej motywacji,

– wsparciu otoczenia,

– wprowadzeniu nowych nawyków.

 

Zmiana nawyków zwłaszcza w pierwszych dniach może być trudna, ale na własnej skórze poczujesz jak dobrze to na Ciebie działa. Z biegiem czasu zmienią się preferencje i apetyt na niezdrowe jedzenie zacznie znikać.

 

Walka ze słabościami to trudne wyzwanie, ale  warte każdego wysiłku. Poniżej kilka wskazówek :

1. Pierwszym krokiem w przełamaniu każdego nawyku jest przyznanie się przed samym sobą, że go masz.

2. Znajdź motywację ! Pamiętaj aby Twój cel był realny. Dla jednych może to być chęć utarty wagi, dla innych wejście po schodach bez ciężkiego oddechu lub po prostu poprawa stanu zdrowia.

3. Zrób listę korzyści. Usiądź wygodnie i szczerze zastanów się nad wszystkimi rzeczami, które staną się lepsze, dzięki efektom, które osiągniesz przy pomocy zmiany nawyków. Pomyśl o czymś bardzo personalnym, co przemawia do Ciebie.

4. Wszystko krok po kroku. Gdy już zdecydujesz się na zmianę, jesteś gotowy aby ją rozpocząć.

5. Działaj stopniowo – dzięki temu prawdopodobieństwo odniesienia sukcesu jest znacznie większe ! Jeśli kochasz słodycze, nie rezygnuj od razu z nich całkowicie, tylko stopniowo je ograniczaj.

6. Zapisuj wszystko, co jesz. Może wydawać się to czasochłonne, ale warto ! Możesz być zszokowany tym, co każdego dnia jesz, ale pozwoli Ci to również na monitowanie postępu.

7. Walcz z rutyną. Jeśli zawsze po obiedzie zasiadasz przed telewizorem i otwierasz tabliczkę czekolady – spróbuj zamiast tego pójść na spacer.

8. Nie rezygnuj z jedzenia, a zastąp je zdrowym odpowiednikiem.

9. Nie poddawaj się po drodze. Przełamanie złych nawyków to ciężka sprawa, która nie może obejść się bez wpadek.

 

 

Warto jednak, abyś podczas dążenia do swojego wymarzonego celu miał wsparcie, dlatego zachęcamy Cię do udziału w naszym projekcie. Pomożemy Ci dokonać pozytywnej zmiany w swoim życiu.

 

Dołącz do 21-dniowego wyzwania.

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017