Single Blog

Top 12 porad dotyczących prawidłowego nawodnienia

Woda jest niezbędna, aby każdy system w naszym ciele działał optymalnie i dlatego picie odpowiedniej ilości wody dziennie jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia i dobrego samopoczucia. Woda odgrywa istotną rolę w trawieniu, krążeniu krwi, absorpcji składników odżywczych i eliminacji toksyn. Ciało zużywa wodę, aby pomóc wyleczyć się z uszkodzeń lub chorób, a także zachować młodość i witalność. Nawet 5-procentowy spadek ilości płynów ustrojowych może obniżyć poziom energii, a 15-procentowy spadek może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Woda jest niezbędna do funkcjonowania każdego narządu, w tym skóry. Bez odpowiedniego nawodnienia na pewno ucierpi jakość i wygląd skóry. Skóra ma swoje naturalne mechanizmy, aby utrzymać prawidłowe poziomy nawodnienia. Nadmierne ciepło, zanieczyszczenie i klimatyzacja wpływają na poziom nawilżenia skóry, a nawyki żywieniowe, takie jak alkohol, tytoń, kawa i złe odżywianie mogą mieć szkodliwy wpływ na naturalną ochronę skóry, czyniąc ją mniej odporną i bardziej podatną na podrażnienia.

Kiedy skóra nie jest odpowiednio nawilżona staje się matowa, napięta, łuszcząca się i lśniąca, a powierzchowne linie, zmarszczki i oznaki przedwczesnego starzenia są bardziej widoczne. Właściwe nawodnienie może pomóc w utrzymaniu naturalnej elastyczności i sprężystości skóry, dzięki czemu twoja skóra będzie wyglądała świeżo i będzie bardziej żywa. Biorąc pod uwagę te czynniki, staje się jasne, że nawilżanie skóry od wewnątrz, w przeciwieństwie do prostego uzupełniania skóry zewnętrznymi kremami i balsamami, jest ważną codzienną rutyną. Dobra wiadomość jest taka, że woda może być twoją idealną niedrogą, bezproblemową, antystarzeniową terapią!

Naturalnie tracimy codziennie duże ilości wody. Ludzkie ciało składa się od 55 do 75 procent wody, krew zawiera ponad 80 procent wody, a mózg ponad 75 procent. Typowy dorosły traci około 2-3 litrów dziennie poprzez oddawanie moczu, pocenie się i proste funkcje organizmu, takie jak oddychanie. Czy wiesz, że potrzeba od 300 do 500 mililitrów płynu dziennie, żeby oddychać ?! Podczas gdy lekarze różnią się nieco sugestiami co do dziennego spożycia wody, dobrą zasadą jest picie ok. 11 filiżanek dla kobiet i około 16 filiżanek dla mężczyzn.

Kiedy ciało zaczyna wykazywać nawet niewielkie oznaki odwodnienia, automatycznie zaczyna priorytetyzować obszary ciała, które są najważniejsze. Największy udział w wodzie ma mózg, skóra jest ostatnim narządem w tej kolejce.

Więc w jaki sposób właściwa hydratacja może wspierać naszą skórę?

1. Przeciwstarzeniowo

Badania wykazały, że picie 9,5 szklanki wody dziennie przez 4 tygodnie zmieniło gęstość i grubość skóry, a także zwiększyło przepływ krwi do skóry.

Gdy komórki skóry mają wystarczającą ilość wody, skóra wydaje się pulchna, co zmniejsza pojawianie się zmarszczek, porów i cienkich linii. Kiedy skóra jest nawilżona i elastyczna, jest również mniej podatna na pękanie i umożliwia przenikanie zewnętrznych cząstek do skóry, które mogą powodować trądzik i wypryski. Matowa, sucha skóra może z czasem ulec pogorszeniu, więc uzyskanie dobrego nawyku picia wody od najmłodszych lat pomoże ci przez cały okres życia uniknąć przedwczesnego starzenia się.

2. Trądzik

Woda jest niezbędna do utrzymania optymalnej równowagi wilgotności skóry, a także dostarcza niezbędnych składników odżywczych do komórek skóry. Kiedy twoja skóra staje się odwodniona, wysyła sygnały do ​​gruczołów, aby wzmocnić ich obronę. Produkują one wtedy więcej oleju. Ten wzrost oleju często może prowadzić do wyprysków. Podczas gdy trądzik nie jest dosłownie spowodowany tłustą skórą, większość osób cierpiących na trądzik odczuwa pogorszenie swojego problematycznego stanu, gdy skóra staje się bardziej oleista.

3. Toksyny

Odpowiednie zaopatrzenie w wodę pozwala na sprawne trawienie i przyswajanie składników odżywczych. Pozwala to również na łatwe wypłukiwanie toksyn z organizmu i zanieczyszczeń w celu oczyszczenia skóry. Kiedy ciało będzie regularnie wypłukiwać toksyny i zanieczyszczenia, twoja skóra stanie się świeższa, zdrowsza i bardziej wytrzymała.

4. Problemy ze skórą

Picie wystarczającej ilości wody może pomóc w zwalczaniu zaburzeń skórnych, takich jak łuszczyca i egzema. Kiedy skóra jest odwodniona, może powodować swędzenie, podrażnienie i ogólny dyskomfort. Zwiększenie spożycia wody może pomóc w zapobieganiu podrażnionej skórze, zapewniając ulgę osobom cierpiącym na wrażliwe stany skóry.

Top 12 porad dotyczących prawidłowego nawodnienia

 1. Zneutralizuj swój organizm, rozpoczynając dzień od dużej szklanki wody z wyciśniętym świeżym sokiem z cytryny.
 2. Zrób swój własny smak – dodaj cytrynę, limonkę lub pomarańczowe plastry do wody. Spróbuj dodać świeże zioła, takie jak mięta lub bazylia cytrynowa. Przechowuj w ten sposób wodę w lodówce, aby zawsze była pod ręką.
 3. Jeśli naprawdę masz problemy z piciem, skorzystaj z telefonu! Na rynku jest kilka świetnych aplikacji, które mogą Ci przypomnieć w ciągu dnia kolejną szklankę wody.
 4. Trzymaj wodę pod ręką przez cały dzień, każdego dnia. Bez względu na to, gdzie jesteś – w domu, w pracy, w samochodzie, w szkole – upewnij się, że zawsze masz dostęp do butelki wody. Jeśli odczuwasz pragnienie, oznacza to, że odwodnienie już się rozpoczęło, więc postaraj się wypić szklankę wody przy pierwszych oznakach pragnienia.
 5. Pamiętaj, aby uzupełnić paliwo i nawodnić jeszcze bardziej po przepoconej sesji gimnastycznej lub w upalny dzień. Kiedy tracimy wodę przez pot, bardzo ważne jest, aby zrekompensować tę dodatkową stratę. Kobiety w ciąży i karmiące piersią również potrzebują więcej wody.
 6. Miej oko na poziom kofeiny. Będąc diuretykiem, picie więcej niż kilka filiżanek kawy dziennie może powodować odwodnienie organizmu, a także może być szkodliwe dla skóry. Kofeina odciąga wodę od ciała, a także stymuluje organizm, co wywołuje stres, który może negatywnie wpływać na skórę.
 7. Alkohol. Upewnij się, że pijesz dużo wody przed pójściem spać i przez następny dzień. Najlepiej, pamiętaj, aby pić wodę przez całą noc. Naprzemienne między napojami alkoholowymi a wodą jest zawsze dobrym pomysłem. Podobnie jak kawa, alkohol jest także szkodliwy dla skóry.
 8. Jeśli masz ograniczony budżet, woda jest twoim najlepszym przyjacielem. Porzuć fantazyjne drogie drinki, gdy jesteś poza domem i wybierz dobrą, starą H 2 O. Jeśli szukasz czegoś bardziej ekscytującego, spróbuj wody gazowanej z odrobiną cytryny lub limonki, która jest dostępna w większości restauracji i kawiarni.
 9. Celuj w pokarmy bogate w wodę. 20% dziennego spożycia wody może pochodzić z jedzenia, które spożywasz. Zdecyduj się na świeże owoce i warzywa, zwłaszcza arbuz, ogórki, seler, liściaste warzywa i jabłka. A także lekkie buliony i zupy, lub jogurt i koktajle, które zazwyczaj zawierają dużo wody.
 10. Woda nie jest jedyną opcją, jeśli chodzi o nawodnienie. Herbaty ziołowe, woda gazowana, tłoczone na zimno soki i naturalna woda kokosowa pomagają utrzymać i uzupełnić poziom płynów w organizmie.
 11. Wypij dużą szklankę wody, gdy poczujesz głód lub przed posiłkami. Często mylić wezwanie ciała do wody z pragnieniem jedzenia lub słodyczy. Co więcej, badania wykazały, że picie dużej szklanki wody przed jedzeniem może pomóc ci jeść mniej, a zatem może być korzystne dla utraty wagi.
 12. Zainwestuj w dobrej jakości filtr do wody. Jakość wody z kranu różni się na całym świecie i aby zapewnić najlepszą jakość wody dla twojego ciała, inwestycja w dobry filtr wody to pieniądze bardzo dobrze wydane.

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017