Single Blog

Tłuszcz może być również Twoim przyjacielem. Sprawdź jaki.

Od dziesięcioleci mówi się o nim negatywnie. Tłuszcz jednak nie zasługuje na taką krytykę, szczególnie jeśli odnosimy się do zdrowych tłuszczów!

W ostatnich latach coraz bardziej podkreśla się znaczenie zdrowych tłuszczów w budowaniu i utrzymaniu naszego zdrowia.

Potrzebujesz przekonujących dowodów? Oto kilka powodów, dla których warto dodać do swojej diety produkty spożywcze, takie jak awokado, olej kokosowy i tłuste ryby.

Kwasy tłuszczowe: zdrowe tłuszcze dostarczają niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są niezbędne do wielu funkcji organizmu, takich jak transport cholesterolu we krwi, zwalczanie infekcji, równoważenie układu odpornościowego, tworzenie hemoglobiny itp.

Tłuszcz to energia! Kiedy mamy niedobór zdrowych tłuszczy, nasza energia maleje.

Tłuszcz pomaga zachować zdrową skórę. Nasze komórki organizmu potrzebują tłuszczu do prawidłowego funkcjonowania.
Tłuszcz jest niezbędny do wchłaniania witamin K, A, E, D, itp. Pomaga w przenoszeniu tych witamin, dzięki czemu są odpowiednio zdyspergowane.
Tłuszcz pomaga wytwarzać hormony steroidowe, które inicjują i regulują działanie różnych układów organizmu.

Eliminowanie zdrowych tłuszczów nie jest kluczem do skutecznej utraty wagi. Takie eliminacje spowodować mogą spadek ogólnego stanu zdrowia. Tłuszcz jest niezbędny w tak wielu procesach cielesnych, więc daj swojemu ciału to, czego potrzebuje – zdrowe tłuszcze, a Twoje ciało na pewno się odwdzięczy!

Jakie są Twoje ulubione zdrowe tłuszcze, które stosujesz w swojej diecie?

Comments (1)

  1. Uzywam awokado zamiast masla, posypuje to sola himalajska, oleju kokosowego uzywam do warzyw i kurczaka na patelnie. Pije tez zmielone siemie lniane.

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017