Single Blog

Rukiew wodna jako broń przeciw nowotworom!

Warzywa kapustne to między innymi brokuły, kalafior, brukselka i kapusta. Są pełne cudownych związków, które pomagają zwalczać nowotwory! Ale na bloku walki z nowotworami jest nowa zieleń, o której musisz wiedzieć – rukiew wodna!

Rukiew wodna i brokuły zwiększają poziom antyoksydantów we krwi i zmniejszają ryzyko raka gruczołu krokowego, okrężnicy i piersi.

Warzywa kapustne są dobrze znane ze swoich działań przeciwnowotworowych. Rukiew wodna wykazuje ogromny potencjał w zapobieganiu i leczeniu raka. Ta roślina o lekko pieprzowym smaku wykazała, że ​​zwiększa poziom antyoksydantów we krwi i chroni DNA ciała przed uszkodzeniem. Coraz więcej dowodów sugeruje, że jedzenie rukiew wodnej może zmniejszyć ryzyko raka gruczołu krokowego, okrężnicy i piersi oraz przeciwdziałać procesowi, w którym nowotwór rośnie i rozprzestrzenia się.

Rukiew wodna i brokuły zawierają glukozynolany, które są związkami fitochemicznymi wytwarzającymi izotiocyjaniany, które mają działanie przeciwnowotworowe. Wykazano, że te związki chronią przed rakiem piersi, płuc, jelita grubego, głowy i szyi oraz prostaty.

Kiedy guz wyrasta wysyła sygnały do ​​otaczającej tkanki, aby dostarczyć więcej tlenu i składników odżywczych. Wykazano, że związki zawarte w tej roślinie ”odcinają” ten sygnał.

Związek wytwarzany podczas jedzenia rukwi wodnej i brokułów może zabić komórki macierzyste raka w ciągu 24 godzin.

Nowe badania dodają do aktualnych danych informację, że brokuły i rukiew pomogą ”utrzymać raka na dystans”. Badania te pokazują, że gdy związki i enzymy występujące w warzywach krzyżowych łączą się z procesem żucia, wytwarza się izotiocyjanian fenetylu (PEITC). Badanie wykazało, że wystarczające poziomy PEITC zapobiegające rakowi można osiągnąć poprzez samą dietę!

Gdy rak jest leczony chemioterapią lub radioterapią, guz znika, ale komórki macierzyste raka żyją dalej. Komórki te są często odporne na konwencjonalne terapie.
Te małe komórki są bardzo trudne do wykrycia w guzie –  przez długi czas naukowcy nawet nie wiedzieli, że istnieją.

Komórki macierzyste raka stanowią mniej niż 5 procent guza, ale są potężne pod względem tego, że mogą regenerować pierwotny nowotwór i rozprzestrzeniać raka w drugorzędowe miejsca.

Wiosną i latem zaopatrz się w brokuły i rukiew, a Twoje ciało będzie żywić się potrzebnymi do wykorzenienia komórek rakowych!

Jakie są inne owoce i warzywa, które lubisz zawierać w swojej diecie?

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017