Single Blog

Przygotuj się do wiosny !

Podczas okresu jesienno-zimowego bardzo łatwo jest wpaść w złe nawyki żywieniowe. Dostęp do świeżych produktów jest bardziej ograniczony, a gotowe posiłki stają się normą. Sprawy pogarszają się, jeśli pod lupę weźmiemy dodatkowo naszą aktywność fizyczną, która w tych chłodnych miesiącach jest znacznie niższa. Czujemy się ciężko i ospale. Na szczęście przed nami wiosna – idealny czas na detoks. I nie chodzi tu o oczyszczające soczki czy chwilowe mody, ale detoks z udziałem prawdziwego jedzenia.

 

Wyeliminuj cukier

Zacznij od pozbycia się z kuchni wszystkiego, co zawiera w sobie sztuczne substancje słodzące. Zbyt duża ilość cukru wiąże się z ryzykiem wielu chorób, w tym cukrzycy. Naturalne cukry z nabiału, warzyw, świeżych i suszonych owoców w zupełności wystarczą. Czytaj dokładnie etykiety i wybieraj te z niewielkim lub bez dodatku słodzików. Płatki śniadaniowe wymień na owsiane, słodki jogurt na ten naturalny, a masło orzechowe możesz zrobić sam.

Postaw na surowe

Po zimie pełnej gotowanych, pieczonych, smażonych dań zasmakuj produktów w najczystszej postaci. Naukowcy z Harvardu udowodnili, że gotowanie zwiększa ilość kalorii, które organizm wchłania z pożywienia. To dlatego, że ciepło rozkłada się przez błony komórkowe w żywności i więcej kalorii podlega absorpcji. W standardowych posiłkach zwiększ ilość świeżych produktów. Do kurczaka użyj salsy z warzyw . Wymień tortille na sałatę. W ramach przekąski zjedz orzechy i marchew.

Wybierz kolor

Zamień nudną zimę na pełną kolorowych owoców i warzyw wiosnę. To świetny sposób, by doładować się porcją błonnika, witamin i przeciwutleniaczy. Obejmuj trzy lub więcej kolorów w każdym posiłku i jeden lub dwa, jeżeli chodzi o przekąski.

Pij dużo wody

Zima nie jest okresem, który sprzyja prawidłowemu nawodnieniu organizmu. Na szczęście cieplejsze dni są już na horyzoncie, więc warto zadbać o prawidłową ilość wody w organizmie. Odwodnienie może wpływać negatywnie na metabolizm. Zacznij dzień od szklanki ciepłej wody z plastrem cytryny. Wymień słodką kawę i napoje gazowane na zieloną lub ziołową herbatę. Aby poprawić smak wody możesz dodać do niej ulubione owoce.

Wejdź do kuchni

Zaprzyjaźnij się z nią. Przygotowując własne posiłki możesz ominąć bomby kaloryczne,  pracować nad kontrolą porcji i zadbać aby wszystkie składniki odżywcze znalazły się w Twoim posiłku. Twórz tygodniowy plan posiłków, dzięki czemu będziesz mniej podjadać. Eksperymentuj – jest tak dużo pysznych przepisów, nie pozwól aby w kuchni złapała Cię rutyna. Baw się tym.

 

Wiemy, że nie jest to łatwe, dlatego mamy dla Ciebie propozycję.

 

Podejmij się z nami 21-dniowego wyzwania. Poprowadzimy Cię krok po kroku i zmienimy wspólnie Twoje nawyki żywieniowe. Powróć do zdrowia i ciesz się życiem !

www.21dni.com.pl

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017