Single Blog

Odżywianie w czasie ciąży

Im szybciej zaczniesz pracować nad swoją dietą – jeszcze przed poczęciem, tym lepiej dla Ciebie i Twojego dziecka. Istnieje możliwość, aby zażegnać otyłość i inne schorzenia dziecka, dzięki odpowiedniemu odżywianiu.

 

Zdrowia dieta dostarcza Twojemu dziecku odpowiednią ilością składników odżywczych potrzebnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju i jak się okazuje wpływa także na zmniejszenie ryzyka wystąpienia problemów zdrowotnych w dorosłym życiu.

 

Regularne ćwiczenia fizyczne w czasie ciąży ( ok 30 minut umiarkowanej aktywności uzgodnionej z lekarzem) pomaga przyszłym mamusią osiągnąć i utrzymać zdrową wagę, a także utrzymuje ciśnienie krwi w odpowiednim poziomie i redukuje stres.

 

Według badań żywieniowych, kobiety nie dostarczają do organizmu wystarczającej ilości wapnia, witaminy D, potasu i żelaza, a to głównie z powodu diety, która nie jest bogata w wymienione składniki odżywcze i zawiera dużo tłustej żywności.

 

Potrzebne składniki znajdziesz w ziarnach zbóż, makaronach, chudym mięsie, niskotłuszczowych produktach mlecznych, owocach morza, jajach, warzywach i owocach.

 

Wszystkie składniki odżywcze są ważne dla zdrowej ciąży, ale niektóre są ważniejsze niż inne. Na przykład, kwas foliowy, znajdujący się w  zbożach i suplementach diety, ma zasadnicze znaczenie dla ochrony przed wadami cewy nerwowej, w tym rozszczepu kręgosłupa, w pierwszym miesiącu po zapłodnieniu. Ponieważ trudno jest określić, kiedy nastąpi ciąża, kobiety w wieku rozrodczym powinny spożywać 400 mikrogramów kwasu foliowego codziennie od suplementów diety lub wzbogaconych ziaren.

 

Żelazo jest kolejnym istotnym składnikiem odżywczym. Wiele kobiet nie otrzymuje wystarczającej ilości żelaza, zanim zajdzie w ciążę. Gdy jesteś w ciąży zapotrzebowanie żelaza wzrośnie i zwykle nie jesteś w stanie go dostarczyć samym jedzeniem. Zażywaj multiwitaminy codziennie – 100% dziennej wartości zapotrzebowania organizmu na żelazo i kwas foliowy ( zarówno przed i jak w trakcie ciąży ).

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017