Single Blog

Kolendra. Top 5 właściwości.

Kolendra. Niezależnie od tego, czy używasz jej podczas gotowania, czy szukasz bardziej aromatycznej alternatywy dla natki pietruszki, z przyjemnością informuję Cię, że przyniesie ona korzyści nie tylko twoim kubkom smakowym, ale także zdrowiu Twojego organizmu.

Kolendra od dawna jest wykorzystywana jako lek na wewnętrzne problemy zdrowotne i podobnie jak w przypadku wielu suplementów żywnościowych, przez całe stulecia można było obserwować stosowanie kolendry. Mówi się, że zioło służyło do leczenia wielu dolegliwości, od problemów jelitowych po nieświeży oddech, a także działało na wzrost libido. W czasach współczesnych istnieje wiele zastosowań kolendry poza tym, że najczęściej dodajemy ją do naszych guacamoles. Obecne badania pokazują, że wysoki poziom witaminy A i C oraz bogatych minerałów, takich jak żelazo i wapń, może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi i poziomu cholesterolu.

Oprócz tego, że jest źródłem przeciwutleniaczy, korzyści kolendry dla skóry, oczu i zdrowia wewnętrznego są nieograniczone. Pora odświeżyć talerz obiadowy i oddech!

Oto 5 powodów, dla których powinniśmy uwielbiać kolendrę!

1. Obniża poziom cholesterolu

Badania pokazują, że spożycie kolendry powoduje znaczne obniżenie poziomu złego cholesterolu (LDL) i trójglicerydów, a także podwyższenie poziomu zdrowego cholesterolu w krwiobiegu. Oznacza to, że nie tylko pomaga osobom cierpiącym na wysoki poziom cholesterolu i choroby serca, ale może również pomóc w zapobieganiu atakom serca i udarom.

2. Właściwości przeciwgrzybiczne i odtruwające

Olejek eteryczny z kolendry często stosuje się w oczyszczaniu organizmu, a nawet był używany w przeszłości w celu pozbycia się zatrucia rtęcią. W małych dawkach olej może być również stosowany w leczeniu schorzeń skóry, takich jak egzema lub łagodne oparzenia, i ma głębokie działanie oczyszczające i przeciwgrzybiczne, gdy jest stosowany miejscowo, np. W masce na twarz.

3. Silny przeciwutleniacz i źródło witamin

Kolendra jest pełna przeciwutleniaczy , witaminy A i C oraz minerałów takich jak wapń. Nie tylko pomoże to zapobiec niechcianym przeziębieniom poprzez wzmocnienie układu odpornościowego, ale także dodanie odrobinę posypki z natki kolendry do porannych jaj, przyniesie również korzyści dla wzroku i zdrowia kości.

4. Uspokaja żołądek

Po spożyciu, właściwości stymulujące kolendry, obecne w mineralnej bazie pomagają w rozluźnieniu skurczonych mięśni, wywołanych niestrawnością i biegunką. Ma wysoką obecność związków przeciwdrobnoustrojowych, takich jak Borneol i Limonen, a także pomaga w łagodzeniu problemów z jelitami, nudnościami i wymiotami

5. Ulga w bólu menstruacyjnym

To prawda, panie, istnieje lekarstwo! I to całkiem naturalne! Ma zdolność do regulowania cyklu miesiączkowego i zmniejszania związanych z tym bólów, takich jak skurcze i nadmierna aktywność jelit. Spróbuj mam nadzieję, że w twoim przypadku również podziała.

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017