Single Blog

Dlaczego nie warto liczyć kalorii ?

Liczysz kalorie podczas walki ze zbędnymi kilogramami ? Nie jesteś jedyny – większość osób postrzega to jako najlepszy sposób do osiągnięcia celu. A jeśli powiem Ci, że to nie ma większego sensu ? Zaintrygowany ? Czytaj dalej, aby odkryć prawdę o liczeniu kalorii.

 

Kalorie nie są sobie równe i utarta masy ciała nie jest po prostu kwestią jedzenia mniejszej ilości kalorii niż spalamy. Oczywiście, na pierwszy rzut oka wydawać się może logiczne, że 500 kcal pochodzących z puszki coli jest takie same jak 500 kcal z jarmużu. Otóż nie, bo ciało ludzkie jest o wiele bardziej skomplikowane. Wszystko, co jesz i pijesz, wywoła zupełnie różne reakcje metaboliczne.

 

Jako przykład niech posłuży nam wcześniej wymieniona cola. Reakcją organizmu na zawarty w niej cukier jest uwolnienie się insuliny, co ostatecznie doprowadzi do magazynowania tłuszczu i zwiększonego uczucia głodu. Jarmuż z drugiej strony, będzie równoważyć poziom cukru we krwi. Ponadto pozostawi poczucie sytości na dłużej. Dlatego ważne jest, aby jeść zdrową żywność i dzięki temu tracić zbędne kilogramy.

 

Przez liczenie kalorii wiele osób rozwija w sobie niezdrowy stosunek do jedzenia. Gdy patrzą na jedzenie widzą tylko liczby i kalorie, a to może stać się obsesją. Trzeba zadać sobie pytanie, czy naprawdę warto ? Tego rodzaju ograniczenie nie jest dobre dla zdrowia psychicznego ani fizycznego. Zwłaszcza, że żywość powinna karmić ciało i duszę, a także ładować energią i dobrym samopoczuciem.

 

Liczenie kalorii może mieć sens dla sportowców, których celem jest konkretna masa ciała. Ponadto może to być pomocne dla osób, które nie mają pojęcia ile spożywają kalorii podczas przeciętnego dnia.

Podsumowując :

Jeśli chcesz schudnąć liczenie kalorii nie może być idealnym rozwiązaniem. Kalorie pochodzące z różnych produktów spożywczych nie są takie same i liczenie ich może prowadzić do niezdrowej relacji z żywnością.

Ciesz się zdrowym odżywianiem, bez konieczności liczenia !

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017