Single Blog

Dlaczego czuję głód? Skoro dopiero zjadłem …

Głód po lunchu zdarza się każdemu. Niezależnie od tego, czy zjesz wegańską miskę burrito i tłoczony na zimno zielony sok, czy też pośpiesznie zjadłeś kawałek pizzy (lub dwa) podczas przesyłania plików na komputerze – każdy z nas tak czasami ma – stojąc przed lodówką godzinę po obiedzie … 🙂

Możesz to poczuć zaraz po ostatniej porcji swojego dania lub  45 minut później, kiedy bezmyślnie przewijasz profile na Instagramie, śliniąc się na widok pięknie wyglądającego jedzenia i zdając sobie sprawę, że potrzebujesz przekąski. Prawda jest taka, że ​​nawet jeśli zjadłeś zdrowy, zrównoważony lunch to jest kilka powodów, dla których twój żołądek wkrótce będzie wzywać kolejny posiłek!

Jeśli kiedykolwiek ci się to przydarzyło, nie jesteś sam. Oto najczęstsze powody takiej sytuacji.

1. Nie jadłeś wystarczająco.

Moi klienci pytają mnie, dlaczego są tak głodni po zjedzeniu posiłku. Kiedy pytam, co zjadali, zwykle mówią coś w rodzaju: “Och, zjadłem naprawdę zdrowo. Trochę papryki, sałaty i pomidorów. “

Obiad powinien być jednym z większych posiłków, które spożywasz, ponieważ nadal potrzebujesz paliwa do działania po południu. Tak więc, jeśli wybierasz tylko sałatkę i dietetyczną przekąskę, prawdopodobnie będziesz głodny później.

Zawsze pamiętaj, że zdrowo nie oznacza mniej. Dodaj niektóre złożone węglowodany, takie jak komosa ryżowa lub słodkie ziemniaki, są to pokarmy o dużej zawartości składników odżywczych, które napełnią cię i utrzymają wysoki poziom energii.

2. Nie zjadłeś wystarczająco dużo białka i tłuszczu.

Zdrowy tłuszcz i białko sprawiają, że czujesz się najedzony i zadowolony.

Jeśli twój obiad zawierał węglowodany i cukier, możesz uzyskać początkowy przypływ energii, ale czuć się leniwie i głodnym chwilę później. To dlatego, że dość szybko trawimy węglowodany i cukry. Nasze ciała trawią białka i tłuszcz nieco wolniej.

Spróbuj dodać odrobinę oliwy z oliwek z pierwszego tłoczenia lub awokado do swojej sałatki i dodaj trochę ciecierzycy lub czarnej fasoli. Możesz nawet posypać ją nasionami słonecznika lub pestkami dyni na wierzchu, aby uzyskać dodatkową dawkę zdrowych tłuszczów i białka.

3. Jadłeś, gdy jesteś rozproszony.

Jednym z największych powodów, dla których wszyscy czujemy się głodni godzinę lub dwie po obiedzie? Byliśmy rozproszeni podczas jedzenia – szczególnie ci z nas, którzy lubią jeść przy biurku w pracy.

Próba zrobienia dziesięciu różnych rzeczy na raz uniemożliwia cieszenie się jedzeniem i słuchaniem ciała. Nasze naleganie na wielozadaniowość oznacza, że ​​nie jesteśmy dostrojeni do wskazówek naszego ciała. 

A to oznacza, że ​​masz większe szanse przejadania się – nie tylko w danym momencie – ale także po południu.

Aby ograniczyć dystrakcję, upewnij się, że robisz sobie przerwę na lunch od swojej pracy ( telefonu również). Będziesz mógł jeść więcej, uważniej, abyś mógł cieszyć się jedzeniem i wiedzieć, kiedy masz już dość.

4. Zjadłeś za szybko.

Tak jak jedzenie w stanie rozproszenia – jedzenie zbyt szybko uniemożliwia uzyskanie sygnału “Jestem najedzony”. Twoje ciało potrzebuje co najmniej 20 minut na zarejestrowanie sytości, więc gdy w ciągu pięciu minut ”pożerasz” lunch, nie dajesz mu wystarczająco dużo czasu, aby zdać sobie sprawę, że go nakarmiłeś.

Zamiast próbować ustanowić rekord najszybszej przerwy na lunch, spróbuj żuć każdy kęs co najmniej 20 razy lub odkładaj widelec między ukąszenia. Zdecydowanie będziesz musiał jeść dużo wolniej, ale nie będziesz głodny tak szybko!

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017