Single Blog

Czy dieta może zastąpić ćwiczenia lub odwrotnie?

 

 

Widzisz je wszędzie. Nagłówki takie jak : ”5 kg w 5 dni” czy ”10 minut do płaskiego brzucha”. Wiele firm skupia się  wyłącznie na ćwiczeniach jako podstawowej drodze do lepszego zdrowia i ciała. Jednak badania wykazują zupełnie coś innego – to Twoja dieta jest znacznie ważniejsza od treningu. Najlepsze efekty przynosi korelacja jednego i drugiego, ale nie możesz zapominać o prawidłowo zbilansowanej diecie, którą musisz również dostosować pod intensywność i częstotliwość Twojego treningu.

Mimo, iż dietetycy robią co mogą to i tak obecnie ok. 2,2 mld ludzi na całym świecie ma nadwagę lub jest otyła! Nasz kraj jest również  bardzo wysoko w tych rankingach – a to powód do domu raczej nie jest.

Głównymi przyczynami są niezmiennie złe wybory żywieniowe oraz siedzący tryb życia, ale nie tylko …

Chociaż ćwiczenia fizyczne prowadzą do zmniejszenia ryzyka wielu wyniszczających chorób, to sam  ​​brak ćwiczeń nie ma aż tak wiele wspólnego ze wzrostem przypadków otyłości. W ciągu ostatnich 30 lat, gdy wzrosła liczba otyłości, nastąpiła niewielka zmiana w poziomie aktywności fizycznej w zachodniej populacji. Wiąże się to z rosnącymi obwodami w talii bezpośrednio poprzez rodzaj i ilość spożywanych kalorii.

Więc co powinieneś jeść?

Awokado i migdały powinny regularnie pojawiać się w przekąskach i posiłkach, aby nie tylko pomóc poczuć się sytym i pełniejszym dłużej, ale także zwiększyć wchłanianie i metabolizm antyoksydantów. Warzywa, rośliny strączkowe, owoce i przyprawy powinny być podstawą diety.

Przemyśl swój trening.

Treningi, które sprawiają, że chcemy wyjść po 30 sekundach, nie są ćwiczeniami, które organizm chce lub potrzebuje. Zostaliśmy stworzeni, aby być aktywni, ale nie do momentu wyczerpania. Ćwiczenia są ważne, ale musimy zrekonstruować to, co postrzegamy jako ćwiczenie. Siłownie i rutyny treningowe są tym, co zwykle przychodzi na myśl, gdy myślimy o ćwiczeniach. Jednak aktywność fizyczna jest znacznie prostsza. Ćwiczenia, których potrzebujemy, obejmują ruch o małym wpływie, który zwykle wykonujemy w ciągu dnia. W miarę, jak społeczeństwo stawało się coraz bardziej osiadłe, te codzienne ruchy stawały się coraz bardziej ograniczone.

Tu nie chodzi o to, że trening nie jest istotny. Oczywiście, że jest – ale nie może być ważniejszy niż sama dieta. To ona jest na pierwszym miejscu.

Spraw aby twoja przestrzeń życiowa była miejscem, w którym niezdrowe wybory są trudną opcją.

Chociaż dieta może nie zastąpić całkowicie ćwiczeń fizycznych, jest to główny składnik do położenia kresu epidemii otyłości. Jedzenie wielu zdrowych produktów spożywczych i powstrzymywanie się od siedzącego trybu życia może być bardzo trudne, szczególnie w dzisiejszych czasach. Jednak każda niewielka zmiana, którą możesz wprowadzić, jest krokiem we właściwym kierunku dla optymalnego zdrowia, a Twoje ciało będzie wdzięczne, że tak zrobiłeś.

Zaopatrz się w zdrową żywność, którą chcesz jeść. Pozbądź się z kuchni wszystkich niezdrowych przekąsek. O wiele łatwiej będzie jeśli niezdrowe alternatywy nie są możliwym wyborem.

Spraw, aby ruch ruch towarzyszył Ci każdego dnia.

 

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017