Single Blog

7 rzeczy, które zdrowi i szczęśliwi ludzie robią każdego ranka.

Myślenie towarzyszy nam cały czas, dlatego warto wykorzystać je jako naszego sprzymierzeńca. Rozmowa prowadzona przez nas samych w naszej głowie to tzw. dialog wewnętrzny. Sukces zaczyna się w głowie, bez względu na to czego dotyczy Twój cel, dlatego każdy dzień należy zacząć z pozytywnym nastawieniem. Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, dzięki którym zaczniesz lepiej swój dzień.

 

1. Wypij szklankę wody od razu po przebudzeniu.

Powoduje to nawodnienie organizmu, przyspiesza pracę układu trawiennego i poprawia płynność. Możesz zauważyć pozytywne zmiany, takie jak czystsza skóra i lepsze trawienie. Dodatkowy punkt dla Ciebie, jeśli dodasz odrobinę świeżego soku z cytryny lub łyżeczkę octu jabłkowego .

2. Nie sprawdzaj adresu e-mail lub telefonu przez przynajmniej godzinę

Czy śpisz z telefonem komórkowym obok i łapiesz go od razu, gdy się budzisz? To nie jest dobry nawyk. Jeśli zdecydujesz się oprzeć pokusie sprawdzania poczty e-mail i profilu na Facebooku do co najmniej godziny po przebudzeniu, przekonasz się, że twój umysł jest bardziej przejrzysty, skupiony i szczęśliwy.

3. Pomyśl o jednej rzeczy, za którą masz wdzięczność

Jeśli wymyślisz trzy lub pięć rzeczy, nawet lepiej. To ważne! Jak masz się cieszyć tym co chcesz osiągnąć, skoro nie potrafisz odczuwać radości z tego, co masz.

4. Wyjdź na zewnątrz i weź głęboki oddech

Napełnij płuca świeżym powietrzem. Nawet jeśli na zewnątrz jest zimno. To zajmuje tylko 10 sekund! Przypomnij sobie , że żyjesz i oddychasz.

5. Porusz ciałem!

Niekoniecznie musisz intensywnie ćwiczyć przed śniadaniem, ale delikatny rozruch  to świetny sposób, aby uzyskać prawidłowy przepływ krwi i obudzić ciało. Włącz swoją ulubioną piosenkę i tańcz – po prostu.

6. Poświęć czas na zdrowe śniadanie

Zamiast sięgać po pudełko z płatkami, skup się na dostarczeniu prawdziwego pokarmu  swojemu ciału. Jajka, płatki owsiane i koktajle to świetne opcje. (I naprawdę nie potrzebują dużo czasu, aby się je przygotować.) Wypróbuj.

7. Afirmacje

Spójrz w lustro i powiedz coś pozytywnego o sobie. Jeśli będziesz to robić każdego dnia zobaczysz ile w sobie znajdziesz dobrych rzeczy. Początkowo może być trudno i może wydawać się to zwyczajnie głupie. Po dłuższym czasie zrozumiesz o czym mówię.

Więc czy jesteś gotowy na wyzwanie włączenia tych zdrowych nawyków? A możesz masz swój sposób, który pomaga Ci rozpocząć dobry dzień?

Comments (0)

Post a Comment

Wszelkie prawa zastrzeżone - Medis 2017